Dejte svému bytu nebo domu novou tvář s pomocí obkladového kamene

Kouzlo obkladového kamene spočívá v jeho úzkém spojení s přírodou. Kromě toho také v jedinečnosti každého kamene, který na obklady použijete. Každý kámen má unikátní texturu, zbarvení i tvar. Dům nebo byt tak změníte během pár hodin k nepoznání. Možnosti jsou omezené prakticky jen vaší fantazií.

Kamenné obklady jsou nejstarším materiálem využívaným pro obklady v interiéru i exteriéru. V druhé půlce minulého století na chvíli zastínily kámen moderní technologie, ale posledních pár desítek let obliba kamene rychle vzrůstá. Přírodní obklady z kamene se rychle a dobře umísťují, jsou mrazuvzdorné, nenasákavé, odolné vůči mechanickému poškození, některé typy kamene ani nepráší… Výhod mají hodně. Navíc s nimi vykouzlíte naprosto originální dekorační prvky uvnitř i venku.

Vůbec se nemusíte držet rohů a linií. Můžete popustit uzdu fantazii. Zvlášť nepravidelný kámen umí vytvořit pestré kreace. Kamenem můžete obložit celou fasádu domu, nebo jen část, schody, sloupky, terasy, různé dekorační prvky v exteriéru. Uvnitř domu třeba jen část zdi, bar, vanu apod. Kámen umisťujete na vybraný povrch pomocí lepidla nebo lepící malty.


Volba kamene na obklady je především o barvě, kterou chcete do interiéru přinést. kámen obecně je velmi odolný a tvrdý. Obklad má vysokou životnost. Takže si nemusíte příliš lámat hlavu tím, který druh kamenne bude nejvhodnější a více se zaměřit právě na texturu a zbarvení. Největší barevné možnosti najdete u ruly, kvarcitu a břidlice, když chcete, aby byl kamenný obklad výraznější. Pro méně nápadnou dekoraci, která má spíše přinést přírodní a decentní prvek do celkového uspořádání se zase víc hodí světlejší vápenec a pískovec nebo tmavší andezit.

Reklamní článek

1 komentář u „Dejte svému bytu nebo domu novou tvář s pomocí obkladového kamene“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *