Elektrická koloběžka City Boss

Elektrické koloběžky jsou skvělým dopravním prostředkem na kratší vzdálenosti ve větších městech, kde díky nim ušetříte hromadu času. Nemusíte čekat v kolonách aut, stejně jako cyklisté projedete snadno kdekoli. A zároveň se při jízdě nezapotíte, motor pracuje za vás. Velkou výhodou elektrických koloběžek je také jejich skladnost a snadná přenositelnost.

Lidé často využívají elektrické koloběžky i na výlety právě do větších měst, kdy koloběžku složíte, převezete vlakem, autobusem nebo autem blíž k cíli a na koloběžce už pak zdoláte poslední úseky cesty. Můžete se projet Prahou dokonce i ve čtvrtích, kde jsou nyní zakázané Segwaye, pokud budete respektovat předpisy pro cyklisty. Z hlediska silničního provozu máte na elektrické koloběžce stejná práva a povinnosti, jako cyklisti. Jezdíte v pravém pruhu silnic nebo po cyklistických stezkách. Do 18 let věku je povinností helma. Pokud koloběžku pouze vedete, stáváte se chodci, můžete například projít po přechodu.

Na elektrické koloběžce při jízdě stojíte, případně sedíte a necháváte se vézt. Ale v případě potřeby můžete koloběžku použít i klasickým odrážením nohou od silnice. Například, když se vybije baterie, dojedete do cíle či domů. Nebo v prudkém kopci můžete odrážením motoru napomoct k rychlejšímu vyjetí.

Elektrická koloběžka City Boss V5 patří ke komfortním strojům. Kvalitní konstrukce z leteckého hliníku je základem bezpečnosti a zároveň je mnohem lehčí, než dříve používané materiály. Po složení (které zvládnete v několika krocích během pár vteřin) má koloběžka na délku 115cm a váží 19,2kg. Ať už tedy potřebujete koloběžku uložit do auta, vynést po schodech, na čas uklidit do kumbálu či do sklepa, ve všech případech si s ní hravě poradíte.

Motor elektrické koloběžky City Boss V5 má výkon 500W. Což znamená, že svižně vyjede i do kopce. Z nuly na 25km/h zrychlí za 8 sekund, pokud na koloběžce stojí osoba vážící 85kg. Volit si můžete ze tří rychlostních režimů. Režim do 15km/h je vhodný například pro jízdu dětí nebo v momentě, kdy se chcete kochat nádhernou krajinou kolem. Režim do 25km/h je třeba mít nastavený jako nejvyšší, pokud využíváte pozemní komunikace, tedy silnice. Nejrychlejší režim do 35km/h můžete využívat na cyklostezkách a mimo silnice. Kvalitní lithiová baterie s kapacitou 15,4 Ah vystačí s energií asi na 45km. Do plného stavu ji nabijete s adaptérem z klasické zásuvky na 220 za 6-7 hodin.

Díky širším a nafukovacím pneumatikám kola lépe přilnou i k mokrému povrchu a v nerovném terénu bude jízda stejně příjemná, jako na rovné silnici. Což je výhoda právě nafukovacích kol oproti pevným kolečkům, se kterými i zámková dlažba je nepříjemným zážitkem. Elektrická koloběžka City Boss V5 má kotoučové brzy na předním i zadním kole. To jsou z brzd používaných na elektrických koloběžkách brzdy mechanicky nejúčinnější. Pokud vám někdo vběhne do cesty, rychle zastavíte stlačením páček u řídítek.

Příjemné cestování a bezpečné ovládání koloběžky zajišťují i další prvky. Například dostatečně široká řídítka. Pokud mají řídítka šířku alespoň 50cm, lépe se s nimi zatáčí a můžete se do nich pohodlně opřít. U elektrické koloběžky City Boss V5 mají řídítka šířku 56 cm a širší je i spodní rám koloběžky, na kterém stojíte. Díky 21cm šířky můžete mít chodidla vedle sebe. Bezpečnost je vyšší i díky protiskluzové úpravě, nesmekne se vám na ní podrážka. Nosnost je v případě této koloběžky až 150kg a spolu s výkonným motorem 500W je tak vhodná i pro těžší jedince.

Elektrická koloběžka City Boss V5 se dá výškově upravit pro lidi měřící od 150cm do 210cm. Můžete si přikoupit sedlo a při jízdě sedět. Vzhledem k rychlostnímu režimu do 35km/h je koloběžka vhodná od 16 let, ale pod dohledem rodičů, a při nastavení nižšího rychlostního režimu, ji mohou využívat i děti, pokud měří víc jak 150cm. Do 18 let věku je třeba myslet na helmu, ale pro vlastní bezpečí by měl mít i dospělý člověk při jízdě vždy helmu na hlavě a nejlépe i chrániče kolen a loktů.

Výrobci nezapomněli ani na kvalitní osvětlení koloběžky. Kromě předního a zadního světla se v případě brždění rozsvítí zadní brzdové světlo. Transreflexní displej si poradí s jasnými slunečními paprsky. Ve dne, v noci, za přímého slunce svítícího na displej…, vždy dobře uvidíte aktuální stav baterie, rychlost, dobu jízdy i ujetou vzdálenost.

Reklamní článek

2 komentáře u „Elektrická koloběžka City Boss“

  1. Jsou lehké, dobře skladovatelné. Super desing. Na přemístování se po městě přímo ideální. Doporučuji i jako vhodný dárek pro cestovatele. T.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *