Hlíva ústřičná na imunitu, cholesterol i hubnutí

Vypadá jako obyčejná houba, dokonce až fádně. Přitom je v oblasti zdraví jedním z největších pomocníků z přírody. Hlíva ústřičná obsahuje látky, díky kterým pomůže bojovat se špatným cholesterolem, váhou a umí rychle posilovat imunitu. Na to poslední je aktuálně nejlepší čas, protože počty virů a bakterií kolem nás se rychle zvyšují.

Hlíva ústřičná v přírodě běžně roste na stromech, jako cizopasník. Vzhledem k obsaženým látkám, skvělým zdravotním účinkům, a tím i vysoké oblibě této houby, je nezbytné hlívu ústřičnou cíleně pěstovat, aby jí bylo pro všechny dost. Jen díky pěstování v halách je možné uspokojit velkou poptávku. Hlíva se používá do jídel syrová i sušená, jako koření a patrně nejčastěji nasušená, nadrcená na prášek jako doplněk stravy.

Hlíva ústřičná obsahuje vitamíny,  minerály, stopové prvky a velmi důležité glukany, které přímo působí na imunitní systém a tím zvyšují naši ochranu a odolnost proti nemocem. Beta glukan obsažený v hlívě ústřičné stimuluje v těle makrofágy. Tím podporuje snižování hladiny cholesterolu, zvyšování tvorby červených krvinek, tlumení alergických reakcí. Působí protizánětlivě, což oceníte, pokud často bojujete se záněty zubů, záněty močových cest apod. Hlíva svými látkami podporuje v těle odbourávání cukrů, reguluje tlak v krvi. Zkrátka na podzim ji oceníte jako velkého pomocníka s prevencí i v boji s nemocemi a v průběhu celého roku vám bude nápomocná i při dalších zdravotních obtížích.

Nejpohodlnější je užívání hlívy ústřičné v kapslích. Ve dvou kapslích je vyměřená denní dávka nasušené a nadrcené hlívy ústřičné. Prášek je pouze hlíva, nic dalšího není přidáno. Denně jsou ideální právě 2 kapsle s odměřeným množstvím, aby byl účinek hlívy ústřičné na tělo nejvyšší možný. Přečtěte si recenzi na užívání hlívy ústřičné v tobolkách – http://radytipynavody.cz/recenze-hliva-ustricna-v-tobolkach/.

Reklamní článek

2 komentáře u „Hlíva ústřičná na imunitu, cholesterol i hubnutí“

  1. Jsem ve věku, kdy už musím víc hledět na své zdraví a proto si kupuji různé doplňky stravy. Pouvažuji, jestli by nebylo vhodné si koupit i hlívu ústřičnou.

  2. Zdravé účinky hlívy ústřičné jsou známé…
    Hlívu kupuji a používám na vaření…ráda bych vyzkoušela i
    tobolky…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *