Jak je těžké vybrat dárek pro ajťáka

Kdo je ajťák? Profesionál, který počítačům a informačním technologiím rozumí a touto prací se živí. Ajťáci jsou ale i fanoušci a studenti informačních technoligií. Ajťáka potěšíte nejvíc takovým dárkem, který ukáže, že jeho světu a nadšení alespoň trochu rozumíte, nebo se snažíte. Což nemusí být úplně snadné. Protože kdo se má vyznat ve všech těch geek a nerd výrazech a heslech.

Pro nás nezasvěcené je aťák prostě někdo, kdo rozumí počítačům, mobilům, tabletům apod. lépe než my. Díky některým seriálům a obecně šířenému povědomí možná považujeme ajťáky za trochu mimoně, co znají jen ten svůj IT svět. To ale není pravda. Informační technologie a vše co s nimi souvisí jsou v současnosti velmi pestrou škálou vědních oborů a možností. Ajťáci jsou chytří lidé, pro které je snazší celou spletitost technologií a programů chápat. A vybrat vhodný dárek pro ajťáka neznamená jen sáhnout po prvním tričku, na kterém vidíte klávesnici k počítači.

Často se dnes ve spojení s ajťáky používá slovo geek. Označuje osoby zapálené pro svůj obor. Nemusí jít jen o informační technologie, ale zde se používá zatím nejčastěji. Když hledáte dárky pro ajťáky, zkuste zabrousit tam, kde nabízí geek oblečení, dárky a šperky a určitě budete mít z čeho vybírat. Například na Geekworld.cz. Teď už stačí jen popřemýšlet nad věkem ajťáka a jeho zálibami. Pokud jde o školáka či studenta (klidně i dívku), potěšíte je některým z moderních pixel batohů, které si můžou dle libosti vyšperkovat k obrazu svému.
Retro taška na notebook nebo pořádný STEAMPUNK šperk potěší všechny ajťáky, kteří si zakládají na vzhledu. Steampunk šperky jsou velmi výrazné a detailní. Jejich hlavním účelem je upoutat nebo například z módního hlediska rozbít dokonalý kancelářský outfit. A pokud mají vaši ajťáci na poličkách nebo u počítačů figurky nebo sošky, udělejte jim radost některým z 3D kovových modelů.

Reklamní článek

2 komentáře u „Jak je těžké vybrat dárek pro ajťáka“

  1. Děkuji za dobrý tip, dnes jsem vybrala pro syny dvě moc pěkné trička. Doufám, že se jim budou líbit.

  2. Mám dva syny ajťáky a jak se říká, je to opravdu „diagnóza“. Velmi bych uvítala, kdyby mi někdo poradil s výběrem dárků. Mám s tím velký problém, protože to už nejsou děti, ale dospělí muži 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *