Jak pečovat o oblečení na cestách

Chystáte se na dovolenou, služební cestu nebo víkendové školení? Máme pro vás pár tipů, jak si i daleko od domova zajistit nezmačkané a čisté oblečení, kdykoli bude třeba. Začít můžete už při balení, například místo klasického skládání, oblečení srolujte.

1. Srolování oblečení

Pokud oblečení pečlivě srolujete tak, aby nebylo zmačkané a po dojezdu na cílové mésto ho hned pověsíte, bude dokonale připravené na nošení. Srolované oblečení navíc lépe do kufrů a cestovních tašek uložíte a ušetříte místo.

2. Obaly na oblečení a na obuv

Spodní prádlo uložte v sáčcích na praní. Usnadní vám to hledání prádla a v případě kontroly na letišti nemusíte vyndávat jednotlivé kusy. Na obuv použijte pytlíky na boty. Obuv neznečistí další věci v zavazadle. Do bot můžete uložit ponožky nebo křehké věci. Ušetříte místo a křehké věci budou v obuvy mnohem bezpečněji uložené. Na dražší kusy oblečení, večerní róbu, saka apod. použijte obaly na oblečení. Obaly stojí kolem 30,- Kč nebo 45,- Kč a důležité oblečení po celou dobu cestování i ve skříních chrání před prachem, škůdci a znečištěním.

Pokud jedete na chalupu na delší čas a potřebujete ušetřit co nejvíc místa v autě, využijte vakuové pytle na oblečení. K dostání jsou i voňavé vakuové pytle s různými vůněmi, které zajistí voňavé oblečení i po týdnech skladování.

3. Napařovací Mini streamer

Mini streamer je šikovný pomocník na cesty, který párou narovná i mačkavou látku, horká pára oblečení vydezinfikuje a zbaví případných nežádoucích pachů. Přístroj váží asi půl kilogramu a rozměrově je malý, takže zabere kousek místa v kufru a na cestách ho často využijete. Dobře poslouží i doma na běžnou údržbu třeba sak, takže do čistírny bude třeba zajít méně často.

Článek s vloženými reklamními odkazy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *