Jak se vyznat v kabelkách

Není snad na světě žena, která by neměla ráda kabelku. Nákup kabelky je obřad, který si maximálně užíváme a jsme ochotné kvůli správné kabelce projít nejeden obchod. Vzhledem k tomu, že kabelek je mnoho typů, při výběru musíme postupovat obezřetně, abychom vybrali tu správnou.

Jako ilustrační skupinu si zvolíme známou módní značku Guess. Na jejich kabelkách si probereme, jak a na co se zaměřit. Firmu založili bratři Marcianovi, kteří se v roce 1977 přestěhovali z Marseilles do Kalifornie. Kromě oblečení se pod značkou Guess prodávají i kabelky, šperky nebo parfémy. A právě kabelky Guess si vezmeme jako příklad pro výběr vhodného příručního zavazadla.

Na trhu jsou nejrůznější typy:

Malé kabelky

Malé elegantní kabelky si obvykle volí ženy, které nemají ve zvyku nosit příliš mnoho věcí. Pohodlně se tam vejdou doklady, peněženka, klíče, mobilní telefon a nejnutnější líčení. Jsou to drobné doplňky, které dělají ženě společnost na všednodenních vestách za prací nebo volným časem. O své nositelce prozrazují, že je hravá, bezstarostná a s ničím si nedělá moc starostí. Neměly by je nosit dámy plnějších tvarů, protože by vynikl kontrast mezi silnější postavou a drobnou kabelkou.

Středně velké kabelky

Tento typ volíme v momentě, kdy potřebujeme, aby se nám do kabelky vešlo kromě nezbytných věcí i něco navíc. Tím navíc jsou myšleny například dokumenty, které se mají do našeho příručního zavazadla vejít, aniž by se zmačkaly.

Velké kabelky

Velkou kabelku si zvolí dáma, která je velmi pracovně vytížená a část dne tráví například cestami na pracovní schůzky. Na jednání potřebuje dokumenty většího objemu. A takové se například do malé kabelky nevejdou. A vzhledem ke své časové vytíženosti je schopna do větší kabelky pořídit i drobný nákup.

Co se týče designu, bereme na zřetel příležitost, k jaké si kabelku pořizujeme. Trávíme-li velkou část dne v kostýmu, volíme klasický typ, ne příliš výstřední. Tedy kabelku, která dotvoří s oblečením dokonalý celek.

Pro volný čas je ideální například kabelka sportovního střihu, nebo například kožený batůžek, který dodá neformálnímu outfitu švih, šmrnc a rošťácký nádech.

Zajímavou skupinou jsou kabelky společenské. Bývají velmi zdobné, mnohdy zářivé a v kompletu s večerními šaty plní roli originálního šperku.

Vybrat si kabelku je dobrodružství, které by si alespoň jednou měla dopřát každá žena. Bude se pak cítit jako královna. Jen místo koruny bude mít svou kabelku.

Autorka: Martina Šlejtrová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *