Kdy užívat probiotika?

Pokud máte problémy s trávením, probiotika vám můžou pomoci. Nadýmání, zácpa, nebo naopak průjem a mnoho dalších obtíží má na svědomí špatná mikroflóra. Jsou to mikroorganismy, které žijí v naší trávící soustavě a jen v našich střevech jich je zhruba tolik, co máme buněk v těle. Prostě obrovská spousta.

Ve střevě máme zhruba 500 druhů mikroorganismů, kromě bakterií například i houby a prvoky. Některé druhy mikroorganismů nám můžou škodit, pokud se přemnoží. A to v jakém jsou poměru, zda je mikroflóra v pořádku, ovlivňuje jednak naše strava a způsob života, ale také prodělané nemoci, nebo užívané léky. Například antibiotika významně střevní mikroflóru rozhodí a ovlivní, proto lékaři doporučují užívat při a po léčbě antibitiky právě probiotika. Vhodná jsou probiotika pro děti i dospělé.

Probiotika jsou také mikroorganismy. Ovšem ty správné, které pomůžou v našem trávícím a vylučovacím ústrojí nastolit rovnováhu a zlepšit správné fungování a zdraví. Například Probiotic 12 obsahují v každé kapsli přes miliardu bakteriálních zárodků. Obsahují 12 kmenů, tedy 12 různých druhů bakterií. 5 bifidobakterií, 6 laktobacilů, jednoho streptokoka. Každý kmen má mikrozapouzdření, díky kterému jsou bakterie chráněné před žaludečními šťávami a v pořádku se dostanou do střev, kde jejich práce začne.

Probiotika, tedy miliardy pro nás neviditelných pomocníků, umí zlepšit odolnost organismu před nemocemi, zrychlit a zlepšit trávení, urychlit rekonvalescenci organismu po nemocech a spoustu dalších dobrých věcí pro naše zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *