Pánská móda

Móda nejsou jen nejnovější dámské, ale také pánské trendy. Pánská móda je stejně proměnlivá jako ta dámská. Například v 70. a 80. letech hýřila pánská móda barvami, tehdy se jednalo o období Hippies. V 90. letech byly například kultovním oblečením mikiny, volná trička a kalhoty.

Dnešní moderní muž ví, co mu sluší, zajímá se o módu, volné tričko a mikinu nosí pouze jako volnočasové oblečení. Pohodlný pánský svetr Trussardi lze snadno doplnit o elegantní pánské kalhoty a vhodnou obuv. Při oblékání je důležité sebevědomí a fakt, že se ve vybraném oblečení cítíte svůj. Zvolené oblečení pak o vás mnohé vypovídá i na veřejnosti.

Košile Trussardi o vás bude vysílat mnohem pozitivnější obraz, než košile, kterou jste zdědil po dědečkovi. Oblečení byste měli mít vždy čisté, stejně jako obuv. Nic nepokazí výsledný dojem více, než když sedíte v obleku a máte pokapanou košili či kravatu nebo boty od bláta. Stejně tak je důležité zvolit vhodnou délku kravaty. Kravata vždy musí končit na sponě od pásku.

Stejně nezbytná je i volba správných doplňků. Pásek má ladit s botami, v opačném případě se dopouštíte významného porušení etikety v oblékání. K obleku je potřeba zvolit jednoduchý pásek. Zajímavější pásek si můžete dovolit, pokud máte na sobě pohodlné džíny JACK & JONES.

Při výběru oblečení je důležité zvážit také to, pro jakou příležitost se oblékáte. Jiný model zvolíte na pohřeb, jiný na golfový turnaj. I v tomto je potřeba dodržovat etiketu. Váš šatník by se měl skládat nejen z oblečení neutrálních barev, ale je vhodné pořídit si i pár barevných kousků oblečení. Ty oceníte především v létě. Někdy postačí i barevné kousky jako jsou šála, rukavice nebo ponožky.

Autorka článku: Petra Jelenová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *