Plavky pro děti

Léto, sluníčko, prázdniny. Nejkrásnější slova pro každé dítko školou či školkou povinné. Doba, kdy odpadají běžné starosti, jako je ranní vstávání, každodenní povinnosti a boj s leností. Jednou z nejpříjemnějších prázdninových činností je samozřejmě koupání. Řádění ve vodě je ohromným relaxem pro děti, ale zároveň i porcí starostí pro maminky.

V první řadě je nutno postarat se o oblečení pro malé plaváčky. Tytam jsou doby, kdy děti mladší deseti let naprosto běžně běhaly u vody bez jakéhokoliv oděvu. Dnešní doba takové svobodomyslnosti příliš nepřeje. Sluneční záření je moc silné a mnozí rodiče se snaží pokožku svých dětí co nejvíce zahalit. Minimalizují tím nebezpeční spálení a vzniku rakoviny kůže. Dalším důvodem pro pořízení vhodného koupacího oděvu je nežádoucí zájem ze strany potencionálně nebezpečné skupiny obyvatel. Čím méně je toho vidět, tím lépe.

K dispozici je celá řada plavek pro děti všech věkových skupin – od nejmenších až pro teenegery. Zvláště ti mladší určitě ocení plavky s motivem jejich oblíbených postav z kreslených seriálů nebo komiksů. Mohou se tak jít koupat s Mickey Mousem, Minnie nebo s partou Mimoňů. Pro malé slečny jsou optimální jednodílné plavky, které lépe drží na těle a neomezují dítě při plavání.

Malí chlapci, kteří sotva odložili koupací plenky, jistě přivítají plavky, ve kterých budou vypadat jako dospělí. A pokud na nich bude obrázek jejich oblíbeného kresleného hrdiny, plavání v rybníku nebo moři se stane ještě větší radostí.

Pro dostatečnou ochranu je vhodné k plavkám zvolit například lehké tričko, které oblékáme dětem, aby je příliš neožehlo slunce. Nezbytnou součástí letního vybavení by pak měla být i vhodná pokrývka hlavy. Ať už klobouček pro holčičky, nebo kšiltovku pro kluky. Zdraví a spokojenost našich dětí bude tou nejlepší odměnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *