Podzimní dekorace, které provoní váš domov

Podzim je tu a s ním i ty nejúžasnější věci: horká čokoláda, posezení u krbu, jablečné koláče a zbarvené stromy. Chcete si plnými doušky užít toto roční období i u vás doma? Vytvořte si podzimní atmosféru s vonnými svíčkami, aromalampami, vyrobte si poutporri a upečte si štrůdl.
Potpourri


Budete potřebovat: 2 jablka, 2 pomeranče, 3 tyčinky skořice
Návod:
Nakrájejte ovoce na jemné plátky a vymačkejte šťávu. Umístěte je na mřížku v troubě po dobu 2 hodin na 200 °C. Po hodině je obraťte, ať se lépe vysušší i z druhé strany. Dávejte pozor, ať se ovoce nespálí. Po 2 hodinách plátky vyndejte z trouby a schovejte na suché místo. Poté dejte do skleněné, nebo dřevěné misky, přidejte skořicové tyčinky, vystavte na viditelné místo a užívejte si vůni podzimu.

 

Dýňovo-skořicová svíčka


Výroba svíček je velmi jednoduchá. Pro její výrobu použijte sójový vosk, který je mnohem bezpečnější a déle vydrží, než klasický z parafínu. Parafínové svíčky obsahují chemické škodlivosti jako benzen a toluen, což nijak neprospívá vašemu zdraví.
Potřeby:
2 hrnky sójového vosku
1 oranžová voskovka
1 lžička dýňového koření
½ lžičky muškátového oříšku
½ lžičky skořice
1 knot na svíčku
skleněná nádoba (třeba stará zavařovačka, sklenice od marmelády)
vařečka na míchání
Postup:
Ve starém hrnci na nízkém plameni rozpusťte vosk, do kterého nasypte nastrouhanou voskovku. Vše smíchejte dohromady a přidejte koření. Teď si připravte sklenici. Omotejte knot na tužku, kterou položte na vrch sklenice. Takhle ovázaný knot vám bude rovně stát, když do sklenice budete lít vosk. Po nalití vosku se sklenicí nehýbejte a počkejte, až vosk ztuhne. Potom svíčku zapalte a kochejte se jejím romantickým světlem s aromatickou vůní.

Domácí difuzér


Budete potřebovat:
pěknou lahvičku o objemu 0,5 l
0,4 l vody
2 lžíce vilínové vody
esenciální oleje (8 kapek hřebíčkového, 2 kapky zázvorového, 10 kapek skořicového, 5 kapek citrusové směsi)
ratanové tyčinky
Na ozdobení: skořicové tyčinky, sušené listy a květy
Do lahvičky nalijte vodu s vilínovou vodou. Přidejte esenciální oleje a láhev protřepte. Na závěr ji ozdobte a vložte do ní ratanové tyčinky, aby se její vůně pomalu uvolňovala do místnosti.

Autorka článku: Anežka Netočná