Podzimní věnec na dveře

Chcete dům vyzdobit na nové roční období? Začněte tím, že pověsíte velký a krásný podzimní věnec. Věnec je jedním z nejjednodušších výrobků, které zútulní váš domov. Bude skvělým doplňkem na venkovní dveře, krbovou římsu, nebo na zdi místo obrazu. Doporučujeme vám, abyste věnec často obměňovali, aby vypadal pořád svěže.

Zapomeňte na umělé materiály a radši se inspirujte přírodou a jejími barvami. Rozsah barev a materiálů je obrovský, můžete použít vše, co najdete na procházkách. Od mechu a lišejníků, po oranžově červené zbarvené listy, až k dýním, ovoci a bobulím. Můžete také použít okvětní lístky růží, kaštany, suché větvičky, žaludy, ořechy a houby.

Základní pomůcky pro výrobu podzimního věnce na dveře:
základní kruh z polystyrenu nebo slámy
kleštičky
tavnou pistoli se silikonem
drátek
přírodní materiály


Podzimní věnec z buxusu
Budete potřebovat buxusové větvičky. Nastříhejte je na 10 cm kusy, které postupně namotávejte pořád dokola, po směru hodinových ručiček, až z nich vytvoříte kruh. Nachystejte si usušené květiny, např. hortenzie, růže, bodláky, fialový vřes a kanadské borůvky, či jiné bobule. Vše si nastříhejte na menší kousky, a začněte s lepením na věnec. Dělejte pořádné vrstvy, ať vypadá věnec honosně. Až budete mít hotovo, stačí jej zavěsit na dveře.

Proutěný věnec na dveře
Dekorace z proutí jsou velmi populární a nenáročné na přípravu. Proutí nasbíráte na procházce v přírodě, nejlepší je z vrby nebo břízy, protože se snadno ohýbá. Vezměte si vždy 5 proutků, které začnete postupně namotávat dokola. Při každém kroku je zajistěte drátkem, aby vám držely a vytvořili jste tak pevný kruh. Dle libosti na něj nalepte barevné listy, dřívka, sušené slunečnice a třeba malé figurky dýně. Abyste věnci dodali elegantní vzhled, dozdobte ho mašlí v barvách podzimu.

Podzimní věnec z listí
Tento věnec patří mezi ty nejlehčí a nejlevnější, co se výroby týče. Potřebujete jen tenký kruh ze dřeva nebo polystyrenu, na který nalepíte krásně barevné listy.

Autorka článku: Anežka Netočná