Proč jsou bambusové plenky stále více žádané

Naše miminko je pro nás to nejdůležitější a jeho zdraví a spokojenost je pro každou maminku na prvním místě. Není tedy divu, že zdravé a velmi savé bambusové plenky si tak rychle získávají na oblibě mezi dnešními maminkami. Jsou mnohem zdravější, než jakékoli jejich pleny předchůdkyně, díky bambusovému materiálu a zároveň je s nimi stejně rychlá a příjemná práce, jako s plenkami jednorázovými. A ještě k tomu třeba ty od Sweet Monkey vypadají opravdu nádherně.

Pokud čekáte miminko, věnujte část rozpočtu na výbavu do bambusových plenek. Potřebujete svrchní kalhotky a k nim náhradní plenky na vkládání. Nebo rovnou plenky še v jednom, které obsahují každá svrchní kalhotky a 2 kusy 4vrstvých bambusových plen. Potřebovat budete takto cca 12 plenek vše v jednom. 8 na první den, 4 na druhý. Mezitím se vyperou a uschnou plenky z předchozího dne. Přes den se dává do kalhotek jedna vkládací plenka, aby dítěti nebránila v pohybu, v noci nebo na spaní můžete vložit dvě plenky, aby byla absorpční kapacita dostatečná i na delší dobu spánku.

Bambus je úžasný materiál. Saje 3x více, než bavlna a vydrží 10x déle. Navíc, čím více ho perete, tím vyšší savost má. Kromě toho je antiseptický. Takže se na něm nemnoží organismy tak rychle, jako na jiných materiálech. Bambusová viskóza, což je bambus zpracovaný do vláken a do látek k dalšímu požití, je odolná a prodyšná.

Bambus se nikdy nepere s aviváží. Je totiž velmi měkký a jemný sám o sobě a aviváž by mu uškodila. Aviváž obaluje vlákna a bambus by tak ztratil svou měkkost i antiseptičnost. Takže ušetříte i při praní bez aviváže. Bambus se velmi dobře pere, rychle se z něj nečistoty pouští a velmi rychle schne. V současnosti neexistuje lepší materiál na spodní prádlo, oblečení i plenky.

Bambus je díky svým vlastnostnem vhodným i pro alergiky. Dokonce i těžcí atopici s bambusovým oblečením nemají žádné problémy.

U kvalitních bambusových plenek to funguje tak, že vnější vrstva kalhotek je vytvořená z prodyšného, ale nepromokavého materiálu. Například svrchní kalhotky české značky Sweet Monkey mají horní vrstvu z laminovaného polyuretanu. Vše ostatní je z bambusového materiálu. Bambusové froté tak pokrývá vnitřní část kalhotek, kde je vkládací kapsa na plenky. Plenky jsou ze 3 nebo ze 4 vrstev bambusového froté. Takže i když jsou úzké, aby dítěti nepřekážely, nasají mnoho tekutiny.

Jendoduchost i finanční úspora používání těchto moderních bambusových plen je jednak v technickém provedení – kalhotky snadno rozepnete, vyměníte plenku, zapnete. Také jsou v univerzální velikosti. Takže stejné kalhotky a náhradní plenky využijete pro novorozence i starší děti, dokud se nenaučí na nočník. Velikost snadno přizpůsobíte zapnutím plenky. Každá má tři řady druků.

Autorka článku: Eva Králová

1 komentář u „Proč jsou bambusové plenky stále více žádané“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *