Recenze: Chia semínka na vlastní chuťové pohárky

Chia semínka jsou často zmiňovanou superpotravinou, všude chválená jako energetická bomba s mnoha pozitivními účinky. Podle studií obsahují vysoké množství železa, draslíku, vápníku…, posilují imunitu, urychlují hubnutí… Po vydání článku Superpotravina Chia semínka se lidé ptali a jak to chutná? Opravdu to funguje? Dnes máme odpovědi:)

Chia semínka jsou chutí i vůní nevýrazná. Pokud se těšíte, že je budete chroustat jako pochoutku, tak nebudete. Když je jíte na sucho, první skousnutí jsou do tvrdších semínek. Nicméně semínka prakticky okamžitě reagují v ústech se slinami, takže měknou, zároveň se lepí na patro, zuby… Není to zrovna gastronomický zážitek. Vysoký obsah železa, vápníku je na chuti lehce znát. Nejsou nedobrá a díky jen mírné chuti to ničemu nevadí. Vizuálně jdou daleko menší, než působí z fotografií. Navíc na fotkách často připomínají lněná semínka, ale z blízka vypadají spíš jako malinkatá křepelčí vajíčka:) Jsou žíhaná a ještě víc je to pak vidět, když nasají tekutinou.

A v tuto chvíli se dostáváme k oslavné ódě na Chia semínka. Můžete je namíchat skoro do jakékoli potraviny nebo studeného nápoje. Ostatní chutě si s nevýraznou chutí semínek poradí a konzistence se také schová. Můžete si je ráno nasypat do láhve minerálky, kterou se chystáte daný den vypít. Díky tomu si denní dávku 15g přirozeně rozložíte na většinu dne. K večeru je dobré už Chia semínka nejíst, aby vám nadmíra energie nebránila v usínání. Protože Chia semínka jsou opravdu energetická bomba, která vás nejen zdravě nakopne prakticky do pár minut po pozření prvních semínek, ale udrží vás plné energie po mnoho hodin, pokud si dávku rozložíte, tak po celý den. Energie z Chia semínek je přirozená. Cítíte se dobře, zdravě, celé tělo se semínky souhlasí. Přísun energie je dokonce vyšší, než třeba z kávy nebo energy drinku. Nečeká vás rychlá únava po vyprchání, nečeká vás kofeinová kocovina druhý den ráno apod. Probouzíte se odpočatější a svěžejší a pokud nechcete, prostě si Chia nedáte. Ale dáte si je, protože jste je už vyzkoušeli a víte, že toho během dne stihnete mnohem víc a kromě toho s Chia semínky získáváte do těla i všechny ty další zdravé minerály, které vás udrží v lepší zdravotní pohodě a pokud máte problémy s nadváhou, tak i na to jsou borci. S Chia semínky máte celkově nižší až zcela nízkou chuť k jídlu, chuť na sladké také prakticky zmizela. Soustředění na práci je mnohem snazší…

Takže vyzkoušeli jsme, Chia semínka rozhodně doporučujeme a z našich domácností už nezmizí ani na jediný den:) Cena Chia semínek je nízká, balíček 150g – na 10 dní vás vyjde na 29,- Kč (Na Prodejnabylin.cz). Směsi s lněnými semínky apod., které jsou k dostání třeba v Billa obchodech nedoporučujeme. Pak musíte daleko víc přemýšlet, jak je využít. Chia semínka je nevhodné tepelně upravovat, zbytečně ztrácí na kvalitě, takže nejlepší je čistá směs Chia semínek. Kromě internetu je najdete dnes už prakticky v jakékoli prodejně se zdravými produkty v každém trochu větším městě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *