Recenze na sadu pro snadné malování – Point and paint

Sada na malování Poin and paint ve videu vypadá více než lákavě. Všichni víme, že reklamy bývají zavádějící a občas i naprosto smyšlené, takže dokud to člověk nevyzkouší na vlastní kůži, není si jist. I v diskusích na Facebooku zaznělo dost otázek. A tak jsme sadu zakoupili, s poštovným vyjde sada na 309,- Kč. Kurýr dovezl balík o dva pracovní dny později.

Sada obsahuje vaničku na barvu, dva plastové držáky na barvení, kloub, dva velké molitany na tvrdém plastu a dva menší plastové molitany na plastu. V balení najdete také návod, ale vše je jednoduchá skládačka, kterou pochopíte a složíte snadněji, než většinu skládacích hraček v Kinder vajíčkách. Takže návod nebyl třeba. Co sada neobsahuje je nástavec, ale upřímně řečeno ho snad ani pořizovat nemusíte. Na běžné stropy je lepší přistavit si stůl nebo štafle a malovat velkou plastovou základnou Point N Paint. Pokud přidáte nástavec na kloubu, užijete si zábavu a akrobatické prvky, ale kloub se protáčí tak rychle a snadno, že ani při delším tréninku z vás nebude BOREC na malování s nástavcem. Na videu si všimněte, jak pomalu a krátce tah na dálku trvá, víc toho asi nenatočili, aniž by se kloub neprotočil. Tipuji 🙂

Nicméně to nevadí. Například nástavec musí být užší, než klasický nástavec u mopů a košťat – což je škoda. Bylo by zábavnější odmonotovat koště, namontovat malovací základnu… Takže musíte pořídit tyč s o něco menším průměrem a spíš doporučuji vzít kloub sebou, aby to pasovalo.  Kloub je maličký, vejde se i do pidi kabelky. Pokud v ruce držíte menší nebo větší základnu Point N Paint, jde malování výborně. Neměla jsem problém ani s aplikací, neboli 3D omítkou. Molitan je silnější a při rozumné rychlosti malování natřete dobře všechna místa.


Obavy jsem měla z úzkých míst. Na jednom místě je mezi vypínačem a futry (zárubní) dveří 6,5cm. Pro štětec dost místa, ale jak si s ním poradí sada na malování Point and paint? Poradila si 🙂 Chtělo to trošku si pohrát se špičkou menší základny, ale ani na toto místo nebyl štětec třeba. Potřebovala jsem přemalovat barvu ve světlejším lila odstínu. Protože jsem líná, měla jsem málo času a ruční práce mě nabaví a ani mi nejdou dobře, použila jsem neředěnou bílou barvu. Na zakrytí předchozí vrstvy mi stačil jeden nátěr. Trošku jsem měla problém v krajích, kde je až u zdi přistavený nábytek a u futer a sem tam šmouha byla od boku molitanu. Ale s trochou větší šikovnosti, trpělivost, nepobíhajícím tříleťákem, by to šlo i bez těchto malých nečistot. Jinak tedy nikde ani kapka barvy. Ale pokud budete barvu ředit, pak určitě doporučuji opatrnost a přikrýt důležitá místa. Stačí trošku přitlačit a barva z molitanu poteče.


Mně se malovalo báječně do chvíle, kdy jsem se pokusila být kreativní a vytvořit si s menší plastovou základnou kytičku na zdi. Byla jsem moc divoká, mačkala jsem na malířského pomocníka zbytečnou silou a v rychlosti a odnesla to plastová hračka stojící dole u zdi pár cákanci. Ale za to mohla zbrklost a nešikovné ruce.

Sada pro malování je rozhodně určená pro snažší malování nás amatérů a hlavně pro příležitostné malování, na které vám jedna taková sada postačí. Výrobce uvádí, že se molitan po vymytí dá použít 1x znovu se stejnou barvou. Šikovný kutil nebo žena se šikovnýma rukama si jednoduše starý molitan z pevného a odolného plastu strhne a nalepí jiný, ve stejné kvalitě a obstřihne dokola. Takže může sada vydržet třeba i na celý život.

Doporučený postup je vymalovat nejdřív velkou základnou Point N Paint, pak malé plochy dokončit s menší základnou. Náročnější bylo napasovat dobře molitan na pevném plastu do nástavců. Ujistěte se, že je tam uchycený pořádně na všech místech, aby se vám během malování neuvolnil. Nasazovat nazpět molitan plný barvy není žádná legrace. Vlastní zkušenost 🙂 Mně se uvolnil až v závěru, při „malování“ kytky, asi díky tomu, jak jsem na vše tlačila silou. Nasazení nazpět mě moc času nestálo, asi minutu nad umyvadlem. Víc času pak zabralo mytí rukou od barvy.

Se sadou jsem spokojená. Pro mě je největší výhra v tom, že jsem nemusela nic zakrývat, chystat předem. Pokud jsem někde mázla barvu na futra, tak nebyl problém hned setřít. Stála jsem na židli, v jedné ruce vaničku s barvou a vlhký hadřík a ve druhé ruce menší základnu na malování a zvládla jsem to vše unést, vymalovat, setřít, bez pomoci druhých. Takže po domalování stačilo jen sadu vymýt a uklidit na další malovací pokračování.

Pokud se vám článek líbil, sdílejte, lajkujte, komentujte… 🙂

Autor: Eva Králová

9 komentářů u „Recenze na sadu pro snadné malování – Point and paint“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *