Recenze – nejlepší je bambusová osuška

Prohlášením v nadpisu bych mohla celou recenzi ukončit, protože nad bambusovou osušku prostě není. Ale musí to být materiál s vyšším podílem bambusu, než bavlny a hlavně žádné jiné příměsi, než bavlna. Nedávno jsem hledala bambusové oblečení a při bližším zkoumání se ukázalo, že si obchodníci vykládají pojem bambusové tričko každý jinak. Pro některé je bambusové tričko prapodivný materiál, který si k bambusu pár procenty přičichl a zbytek může být třeba polyamid. Pak si můžete o hebkosti a přirozené antiseptičnosti bambusu nechat pouze zdát. Protože je situace s kvalitou oblečení a obuvi v českých obchodech dost hrozná, rozhodla jsem se psát i negativní recenze, ale to bude příště. Dvě testované osušky z bavlny a bambusu jsou výborné.

O výhodách bambusových textilií jsme podrobněji psali třeba v článku Výhody pánského bambusového prádla, kde zaznívají pádné argumenty a zároveň vysvětlení, proč obliba bambusu roste raketovou rychlostí. Když to shrnu, bambus je velmi ekolgická rostlina s obrovskými ekonomickými výhodami. A díky moderním objevům a technologiím se z ní dá vyrobit tak heboučký, prodyšný a přitom savý materiál, že kdo jej zkusí, už nechce jinak. A přirozené antiseptické vlastnosti bambusu jsou snad tím největším plusem.

Před zhruba třemi týdny jsem se nechala zlákat k nákupu bambusového ručníku. Byla jsem tak nadšená, že jsem napsala recenzi Recenze: bavlněné povlečení a bambusový ručník. Když potkám něco parádního, ráda to doporučím dál. Do ničeho tak hebkého jsme se zatím neutírali a pro obličej je to pohlazení po ránu 🙂 Představa, že si třeba na léto k vodě vezmeme bamusové osušky, dostatečně velké, abychom se do nich mohli zabalit, byla jednoznačně lákavá. A protože na e-shopu, kde se mi zboží i přístup velice líbí, mají i luxusní froté osušky, říkala jsem si, že vyzkouším obojí.

Bambusové osušky měří 70x140cm a stojí 269,- Kč. Gramáž mají 550g/m2. Zvolila jsem si zase petrolejovou barvu, aby ladila s už zakoupeným ručníkem. Podle očekávání je osuška opravdu luxusně hebká, savá, rychle schne… Stříbrně vyšitá bordura působí fantasticky. S takovou osuškou se budeme po pláži hrdě procházet. Materiál je ze 70% bambus a 30% bavlna. Bambus se nepere s aviváží, jinak by ztratil část těch skvělých vlastností. Takže naprosto bez aviváže vás čeká pečující a hýčkající měkkost.

Froté osušky jsou na tom rozměrově i gramáží stejně, stojí o něco méně 199,- Kč. Materiál je 100% bavlna. I bez aviváže je osuška poměrně měkká, ale tady doporučuji aviváž přece jen přidat, alespoň trochu. Buď aviváž, nebo poslední dobou stále častě doporučují až do sušičky aviváž ubrousky. Nebo, pokud je aviváž nevhodná třeba kvůli alergii, tak trochu octa, který vše změkčí. Před vypráním byly obě osušky hebké skoro stejně, ale po vyprání bambusová zůstala hebká stejně hodně, u froté už byl patrný rozdíl.

Obě osušky uschly rychle, bambusová o pár hodin rychleji. Obě osušky při praní pouštěly barvu, i bambusový ručník i po 3 vypráních barvu ještě lehce pouští, ale už jen opravdu maličko. Nicméně barevně nijak nestrádá. Takže s barvou při praní je třeba počitat a nedávat s bílým prádlem 🙂 Prát se mají osušky i ručníky na 40°C, ale peru na více. Zkoušela jsem proto nejdřív osušky namočit v chladnější vodě, abych viděla pouštění barvy a pouští barvu i tak, takže to nebude vyšší teplotou, než je doporučená. Ale ve studenější vodě osušky nebarvily tolik.

Obě osušky jsou skvělé, precizně zpracované, nikde žádná čouhající nitka apod. Takže kdo má rád froté, bude spokojený velice. Ale až my budeme kupovat další osušky, tak rozhodně zase BAMBUSOVÉ. Rozdíl 70,- Kč v ceně osušek je oproti výhodám bambusové naprosto zanedbatelný 🙂 Těším se na novou kolekci, už aby byla a mohli jsme vybírat z další kousků. V této kolekci už jsou všechny mé oblíbené barvičky vyprodané a víc petrolejových kupovat nechci, abychom měli každý tu svou úžasnou bambusovou osušku a snadno si ji poznali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *