Recenze: Rhassoul – Marocký jíl

Není bláto jako bláto. Marocký jíl je v kosmetice velmi populární. Obsahuje minerály a dokáže je prý snadno a rychle dostat k buňkám a dělat takřka zázraky za pár minut. Snášet by ho měla velmi dobře i citlivá pokožka. Vyzkoušeli jsme Rhassoul – Marocký jíl 200 gr od e-shopu Zahir.cz.

Internetový obchod Zahir.cz nám poslal dvě balení Rhassoul – Marocký jíl 200 gr. O jedno jsme si zahráli ve velké stream soutěži 1.4., celý záznam soutěže najdete zde https://www.youtube.com/watch?v=0fgUKiGb10k. Druhé balení jsme mohli vyzkoušet a připravit recenzi.


Celé video z testování najdete zde https://www.youtube.com/watch?v=Or46PNS6icE. Při používání marockého jílu jsem zjistila, že není potřeba jílem plýtvat. Využívejte vždy menší množství, než si myslíte, že budete potřebovat a ještě vám zbude 🙂 A vody přidávejte také méně, než jste měli v úmyslu, ať výsledná kaše není moc řídká. I když…, i tak uschne za chvíli a třeba ráno po probuzení mi řidčí maska vyhovuje víc. Rychle uschne, krásně chladí a o pár let mladší vzhled je hotový za pár minut.

Marocký jíl vyzkoušel syn Nikolas, kterému je 17 let. Jeho kůže je velmi citlivá, řadu let bojoval s těžkým ekzémem, spotřebovali jsme horu kortikoidních mastiček na tělo i obličej. Určitě šlo o kilogramy všemožného mazání v celkovém součtu. A na Nikově kůži je to znát. Marocký jíl se choval podle slibů na obalu – žádné negativní reakce. Pleť vyčistil a stáhl póry. Ve videu to Nik hodnotí jako „pohoda“. Z chlapa a navíc mladého asi podrobnější reakci nevyrazíte 🙂

Za kamerou jsem marocký jíl testovala i já sama. Pořádně nespím 17 let, mám za sebou 3 těhotenství, porody, 6 let kojení, spoustu pracovního stresu a ještě k tomu 42 let života. Ano, správně tipujete, že je to na pleti řádně zaznamenáno 🙂 Na druhou stranu je pak krásně vidět i efekt fungujících kosmetických produktů. S jílem se skvěle pracuje. Snadno se rozmíchá. V krabičce je jemný prášek, který rozmícháte s troškou vody. I lžičkou to šlo rychle. Nanášení bylo také bez problémů. Maska příjemně chladila. Během asi dvou minut jsem cítila pnutí pokožky. Nik měl masku jen na středové zóně (čelo, nos), tak to pro něj nebylo tak znatelné. Na tvářích a krku jsem pnutí cítila více. Ale je to příjemné pnutí, o kterém víte, že vám o pleť pečuje, jako třeba slupovací masky. Po 5 minutách jsme jíl smyli vlažnou vodou. Pleť byla zářivější, to bylo vidět hned na pohled, póry stažené, pleť čistší. I pocitově se člověk cítí víc mlád 🙂 Takže za nás naprostá spokojenost.

Rhassoul – Marocký jíl 200 gr můžete používat také jako masku na vlasy nebo u větších kožních problémů. V tomto směru jsme zatím jíl nevyzkoušeli, ale chystáme se na to, tak dám zase vědět 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *