Technika krakelování je snadná

Krakelováním změníte vzhled jakéhokoli předmětu na starožitný. Krakelovací lak vytvoří na předmětu popraskaný vzhled a pod ním prosvítá zíkladní barva či lak, který jste použili na první nátěr. Díky kombinacím podkladové barvy či laku a několika odstínům krakelovacího laku můžete vytvořit nepřeberný počet úprav a pochvrchů přesně pro váš interiér.

E-shop Dopler.eu nabízí krakelovací lak ve 4 odstínech. Kombinaci s několika barvami a laky vidíte na obrázku níže. Krakelování je opravdu jednoduché. Předmět očistíte, osušíte. Nanesete základní vybranou barvu – akryl nebo nitrolak. Může být tedy i průhledný lak, pro přirozenější konečný vzhled. Po zaschnutí nastříkáte zvolený krakelovací lak, necháte zaschnout a máte hotovo.

U krakelovacího laku ve spreji je výhoda, že nemusíte hlídat nanášení jedním směrem, navíc je nástřik rychlejší, než nátěr laku pomocí štětce. Takže i začátečník zvládne krakelování na jedničku. Pokud chcete, aby byly praskliny hlubší a efektnější, naneste víc vrstev základní barvy a nastříkejte více vrstev krakelovacího laku. Mezi nástřiky krakelovacího laku nečekejte dlouho. Lak rychle schne.

Krakelování lidé používají na porcelán, bytové doplňky, ale třeba i na nábytek. Můžete si z obyčejných kachliček vytvořit dokonalý originál. Krakelování se často používá v kombinaci s ubrouskovou technikou – decoupage. Například na starý talíř, kde jste použili krakelování, vystřihnete pěkný motiv z ubrousku a pomocí decoupage techniky talíř dozdobíte, přelakujete a můžete pověsit. Takto oživíte interiér zajímavými kousky.

Další informace k použití krakelovacího laku ve spreji a správnému výběru podkladových barev a laků najdete v článku Starožitný vzhled snadno a rychle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *