Top 5 písečných pláží v Chorvatsku

Chorvatsko není na písečné pláže příliš bohaté, nicméně se zde najdou takové, které byste rozhodně měli navštívit. Najdete zde pláže bohaté na turistický ruch, zábavu, nejrůznější atrakce a sporty, ale také odlehlé kouty s nádhernou přírodou. Dovolená v Chorvatsku pro vás bude nezapomenutelným zážitkem, ať už si vyberete jakoukoliv pláž.

1. Rajska plaža na ostrově Rab
14 km od města Rab najdete pláž dlouhou 1,5 km s názvem Rajska plaža. Má křišťálově čistou vodu a vysokou kvalitu, díky čemuž byla oceněna Modrou vlajkou.  Moře je v těchto místech velmi mělké, záchranáři jsou zde denně od 9 do 18 hodin. Chcete-li do Chorvatska s rodinou, je tato pláž skvělou volbou i pro neplavce.

2. Písečná pláž Zaton u Zadaru
Pouhých 13 km od Zadaru najdete nádhernou písečnou pláž Zaton. Najdete zde velké sportovní vyžití, čistou vodu a snadný přístup do moře. Tato pláž je ideální pro rodiny s dětmi i tělesně postiženým.

3. Pláž Vela Pržina na ostrově Korčula
6 km od města Korčula najdete pískovou pláž Vela Pržina, která je jednou z nejkrásnějších písečných pláží Horvatska. Najdete ji v zátoce, která je obklopená vinicí, chodí sem především mladí lidé zahrát si volejbal, pobavit se v baru či restauracích.

4. Pláž sv. Jakuba Dubrovník
Zhruba 1 km od centra Dubrovníku najdete pod kostelem sv. Jakuba osamocenou písečnou pláž sv. Jakuba. Nabízí překrásný výhled na ostrov Lokrum a také hradby historického města.  Tuto krásnou pláž i historické klenoty této části Dalmácie budete mít na dosah.

5. Pláž Slatina na ostrově Cresu
Nejkrásnější pláží na ostrově Cresu je pláž Slatina. Nachází se 500 m od pobřeží letoviska Martinščiča, 25 km od Cresu. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází kemp, který poskytuje nejlepší ubytování v Chorvatsku. Pláž je pokryta bílými oblázky a má pozvolný vstup do moře. Najdete zde sportoviště, bary, restaurace i sprchy. Vše pro vaši dokonalou dovolenou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *