Užitečné rady a tipy pro motoristy

Věděli jste, že každý pátý řidič má problémy se zrakem? Nebo že stále podceňujeme připoutání pásy na zadních sedadlech? Chcete vědět, jaký typ motocyklu by se hodil pro dívku? Máme pro vás pár dalších zajímavostí, které ocení nováčci v řadách motoristů, ale i protřelí a zkušení řidiči.

Alternativní paliva
Jedna z nejdůležitějších věcí, které automobil ke svému provozu potřebuje, je palivo. Kromě nafty a benzínu jsou k dispozici alternativní paliva. LPG, CNG, Etanol 85 a elektřina. Každé má své výhody i nevýhody. Na některé palivo ujedete krátkou vzdálenost, jiné je drahé na přestavbu vozu, třetí se neobejde bez ropy. Podrobnější informace se dozvíte v článku: Jaké jsou výhody a nevýhody alternativních paliv?

Autokosmetika
Přijde vám, že je autokosmetika zbytečně drahá? Souhlasíme. Drtivou většinu předražených věcí si můžete vyrobit doma za daleko menší náklady. Navíc víte, co v konečném výrobku je. S autokosmetikou je to stejné. Zkuste si ji vyrobit doma podle návodu z článku: Neutrácejte tisíce za drahou autokosmetiku. Vyzkoušejte si udělat svou vlastní! Článek si můžete přečíst zde. Například domácí výroba voskovacího přípravku vám zabere pár minut a ušetříte tak tisíce za profi výrobky.

Pásy v autě nejsou jen pro parádu
Pokud usedneme za volat nebo na místo spolujezdce vedle řidiče, automaticky se připoutáme. Na zadních sedadlech už to tak běžné nebývá. Ať už jedete taxíkem, vlastním vozem nebo se známými, na všech sedadlech, kde jsou pásy, se musíte připoutat. Tak praví zákon. Toto pravidlo platí pro všechny členské státy Evropské unie. Nejde jen o zákon, nebo respektive tento zákon vznikl pro větší ochranu lidí, cestujících automobily. Více informací najdete v článku: Pásy na zadních sedadlech nejsou jen pro parádu.

Jak vybrat motorku pro holku?
A teď něco pro slečny, které se chystají pořídit motorku. Motosport je mezi dívkami a ženami velmi oblíbený a motorku si pořizuje čím dál více žen. Přilby, moto oblečení pro ženy… jsou již naprosto běžnou nabídkou ocbhodů a e-shopů. I mezi motorkami je dnes poměrně dost vhodných strojů, ze kterých mohou začínající motorkářky vybírat.

Vzpomínám, jak jsem v 17 letech dělala řidičák na motorku. Tehdy naštěstí pro mě instruktoři jezdili se studenty přímo na motorce. Už jen udržet těžký stroj na chvíli na místě byl pro mě obrovský výkon. Určitě bych tehdy těžkou 350 nezvládla. Pro křehké dívky jsou vhodnější pro začátek lehčí stroje s nižším výkonem. Když je zvládnete na jedničku, můžete si pořídit silnější stroj. Přeceňovat své síly a schopnosti, zvláště u motorek, se na silnicích často nevyplácí. Další tipy na správný výběr prvního stroje najdete v článku: Jak vybrat motorku pro holku a na co si dát pozor v začátcích?

Další zajímavé články a užitečné rady najdete v motoristickém magazínu na www.motocars.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *