Zdravým životem ke štěstí

Je to tak. Jen si vemte všechny ty rady. Na boj s depkami je dobrý pohyb a zdravá strava. Chcete se cítit lépe? Cvičte, zdravě jezte. Chcete být štíhlí, krásní, sebevědomí? Cvičte a zdravě jezte. Pohyb a strava, která nezatěžuje náš organismus, vedou k příjemným pocitům, k vyššímu sebevědomí, k větší lásce sebe samého. A to je pocit štěstí, když se cítíme dobře, máme se rádi.

Starosti budou vždycky. Menší i větší. S pocitem štěstí nemůžeme čekat až na dobu, až bude všechno vyřešené, skvěle klapat, náš život bude procházka růžovou zahradou… Mít se dobře, užívat si života, svobody, zdraví a štěstí si máme teď. Teď je ten čas. Práce je všude plno, dobré a zdravé jídlo je všude na dosah ruky a není dražší, než to, co nám naopak ubližuje. A pohyb, toho můžeme mít každý den dost. Venku, v posilovnách, doma cvičením na strojích, nebo při cvičení jógy…

Všechno je jen otázka rozhodnutí a úhlu pohledu. Chcete vidět všude kolem sebe problémy, litovat se, jak je život těžký a náročný? Ano, uvidíte vše přesně takto. Ale v té samé situaci, v těch samých problémech, na tom samém místě, kde jste teď, můžete vidět i úplně něco jiného. Všechno, co se v dobré obrací, co se už podařilo, krásný západ slunce, nadšené malé dítě, které má radost z toho, že spořádalo dva rohlíky najednou – poprvé v životě. Ta neskutečná radost a pocit štěstí, které mu vidíte ve tváři, to je ono. Tak málo stačí, aby se člověk mohl cítit na vrcholu blaha, jak se říká. Dovolte si to.

Teď a tady, sáhněte pro banán nebo jablko. Zpevněte svaly nebo si jen posilněte kondičku při domácím cvičení. Běžte si s kamarády zahrát squash nebo si jen zaplavat. Pijte neperlivou vodu a nic jiného. Dejte tomu 14 dní a sami uvidíte, že je najednou vše příjemnější, veselejší… A mějte se rádi, dovolte si jásat nad tím, že jste udělali další pracovní úkol. Že směna skončila a můžete jít domů. Že si můžete naplnit vanu a celou půlhodinku relaxovat… Takové blaho.

Sami určitě najdete spoustu dalších drobností, které jsou v daný okamžik úžasné a zaslouží si, abyste si je vychutnali. Třeba čerstvý rohlík s máslem… 🙂