Jak poznáte opravdu kvalitní psí granule

Je mnoho faktorů, které ovlivňují zdraví organismu. Dostatek pohybu, regenerace nebo zdravotní prevence. Velmi významným činitelem v oblasti životosprávy je výživa. Kvalitní potraviny nezatěžují zbytečně organismus a dodávají tělu všechny látky a vitamíny potřebné pro jeho bezproblémový provoz.
Stejné pravidlo platí nejen pro lidské tělo, ale pro všechny živé organismy v přírodě. Lidem po tisíce let stojí po boku nejvěrnější přátelé – psi. Je velmi důležité, jak se o ně staráme. Čím lepší péči jim věnujeme, tím více se nám odmění svou přítomností a láskou. Proto bychom měli mít na zřeteli dostatečně kvalitní krmivo, které zajistí našemu pejskovi tu nejlepší fyzickou kondici.

Správně zvolené krmivo nejen udržuje pejska v plné síle, ale pomáhá také předcházet mnoha zdravotním problémům. Mezi ně patří například potravinové alergie, problémy se srstí, zažívací problémy, záněty uší nebo kloubů. Trh skýtá mnoho možností ke koupi nejrůznějších druhů krmiva, a to klade velké nároky na pečlivost při výběru každého majitele.

Typickým příkladem jsou granule pro psy. Snažíme se logicky vybrat pro našeho miláčka to nejlepší. Při pohledu na pytel granulí by nás mělo kromě ceny zajímat i jejich složení. Protože právě to může výrazně ovlivnit zdravotní stav každého psa. Zapomeňte na megareklamu a zapřemýšlejte. Zajímavý článek na toto téma vyšel na iDnes – Čtěte etikety se psím žrádlem. Často je v něm mnohem víc obilí než masa.

Důležitým ukazatelem kvality je obsah masa. Pes je od přírody masožravé zvíře a maso je tudíž jeho zažívacímu traktu nejpřirozenější. V méně kvalitních granulích se kromě masa objevují nejrůznější příměsi. Například obiloviny. Zažívací trakt psa je při zpracovávání takového krmiva nežádoucím způsobem zatěžován a může docházet ke vzniku mnoha zdravotních problémů. Patří mezi ně například vleklé a intenzivní průjmy, které posléze vedou k celkovému oslabení tělesné kondice a imunity.

Další nežádoucí složkou granulí jsou konzervanty. Stejně jako u lidských potravin, tak i u těch psích mohou mít velký vliv na kvalitu pokožky nebo srsti. Psům pak začíná srst vypadávat až do podoby tzv. hotspotů – vylysalých míst na těle, které se velmi obtížně hojí. Větší koncentrace konzervantů a také nadměrné množství soli rovněž zatěžuje ledviny. Ty jsou pak náchylné ke vzniku ledvinových kamenů a k bolestivým kolikám.

Pokud vám záleží na přesných parametrech kvůli výstavním cílům, které jste si stanovili, dbejte na to, aby vámi vybrané granule neobsahovaly velké množství rostlinných olejů. Mohou ovlivnit barvu srsti a tím pádem i standardy stanované pro to které plemeno.

Velmi důležité je kupovat vždy originální pytel granulí s uvedeným přesným složením. Jen tak máte možnost ověřit si složení a rozmyslet si, zda bude vašemu pejskovi vyhovovat. Další článek na toto téma najdete na našem magazínu Venilafi – Jak vybrat správné krmivo.

Pokud se vám článek líbil, sdílejte, lajkujte, komentujte… 🙂

Autor: Martina Šlejtrová

1 komentář u „Jak poznáte opravdu kvalitní psí granule“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *