Jaký nábytek využít pro úsporu místa

Dávno už odzvonilo obrovským nábytkovým sestavám, které zabíraly podstatnou část obývacího pokoje, nebo celou stěnu v ložnici apod. V bytech se snažíme šetřit místem tak, abychom v nich mohli žít, měli dostatek místa na uložení všech věcí, ale nemuseli se proplétat velkým množstvím nábytku. Jaký nábytek se k takovému účelu nejlépe hodí a kde ho využít?

Moderní styl bydlení obvykle upřednostňuje jeden dominantní kus nábytku, vhodně doplněný dalšími kusy a bytovými doplňky. Dominantním kusem v obývacím pokoji může být například sedací souprava, v kanceláři zase nádherný vyřezávaný pracovní stůl, v koupelně rohová vana apod. Abychom si mohli dovolit větší kus nábytku i v menších bytech, uspoříme chytře místo jinde. S tipy nám pomůže zkušený prodejce nábytku Tempo Kondela.

Například pračka v koupelně zabírá velký kus prostoru. Když k ní ale pořídíte skříňku na pračku, využijete prostor ležící ladem a získáte pár polic na uložení věcí navíc. V koupelně můžete využít také prostor kolem umyvadla – zrcadlo se skříňkami nebo poličkami, skříňky pod umyvadlo, skříň s otvíracím košem na prádlo vedle sprchového koutu.

Důležité je využít prostory v bytech, které běžně moc nepoužíváme, nebo tam netrávíme hodně času a ty vkusně doplnit vhodným nábytkem, kam si můžeme vše uložit a nechat tak frekventované místnosti (např. obývák nebo dětský pokoj) volnější. Chodba nám slouží jen k procházení, takže proč do ní nepoužít například předsíňovou sestavu, případně ještě komodu, pokud se vejde.

V obývacím pokoji zase místo velké sestavy nábytku využijte TV stolek s mnoha úložnými prostory. Taburet poslouží nejen na posezení nebo položení unavených nohou. Pokud zvolíte taburet s odkládacím prostorem, získáte místo navíc. V dětském pokoji může taburet posloužit k uložení hraček, v obývacím pokoji třeba jako místečko pro šití, pletení. Na fotografii výše vidíte skládací taburet.

Rozhlédněte se kolem sebe a zamyslete se nad nevyužitým prostorem, třeba vás napadnou ještě další možnosti.

Reklamní článek

3 komentáře u „Jaký nábytek využít pro úsporu místa“

  1. ČLÁNEK JSEM SI SE ZÁJMEM PŘEČETLA, I KDYŽ VE SVÉM VĚKU NEBUDU ŽÁDNÝ NOVÝ NÁBYTEK POŘIZOVAT…mÁM VE SVÉM DOMĚ HODNĚ MÍSTA, NEMUSÍM ŠETŘIT PROSTOREM….ALE SYNOVÉ ŽIJÍ VE MĚSTĚ V BYTECH A TAK TYTO PROBLÉMY ŘEŠÍ…NEDÁVNO PŘESTAVOVALI DĚTSKÝ POKOJ NA STUDENTSKÝ A TAKÉ PŘEDSÍŇ…

  2. Pravda je že se do interiérů vrací retro svítidla. Čím dál častěji je zákazníci kombinují i s moderním nábytkem a většinou to vypadá velmi zajímavě.

  3. Tak jak vy tady píšete odzvonilo robustnímu nabytku,který zabíral spoustu místa a ještě měl málo uložného prostoru i když se ted hodně zase vracíme k retro věcem přesto útulnost prostředí,skladnost a využití různého druhu nábytku k uskladnění ,uložení dáváme na první místo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *