Které kočárky využijete nejvíce?

Investice do výbavičky, postýlky, oblečení.. je u prvního miminka vždy nejvyšší. Nejdražší položkou v nákupech je obvykle kočárek. Pokud čekáte první miminko a přemýšlíte, do kterých kočárků investovat, máme pro vás pár jedoduchých tipů, aby se vám nákup neprodražil.

Pokud vlastníte auto, vyplatí se vám nejvíc trojkombinace. Tedy kočárky, u kterých máte k dispozici vajíčko, které využijte pro miminko jako autosedačku, pak hlubokou korbu a zhruba od 1/2 roku do dvou až 2,5 let využijete třetí verzi kočárku – sportovní úpravu.

Ve vajíčku se miminko i výborně přenáší, takže na popojíždění po městě, k návštěvám lékařů, na krátké návštěvy u babiček apod. autosedačka vajíčko plně postačí.

Kočárky s hlubokou korbou jsou vhodné od narození do zhruba 4-6 měsíců. Pak už miminko samo sedí a chce se rozhlížet po světě a korbička, ve které se dá jen ležet, mu stačit nebude. Nicméně pro malé miminko je korbička s vyndávací taškou nepostradatelná. Vyndávací tašku využijete často. Můžete v ní miminko doma připravit a přenést do kočárku, když vám děťátko v kočárku usne, snadno ho v tašce přenesete domů. V tašce ho můžete nechat i dospat, jen ji položíte do postýlky nebo na rovnou bezpečnou plochu, třeba do ložnice na postel a miminko může pokračovat v odpočinku. Počítejte s tím, že miminko rychle roste a v zimě budete potřebovat tlustý a rozměrný fusak. Na léto, podzim a jaro nejvíce i do kočárků využijete fleecové zavinovačky. Je v nich dost prostoru pro volnost i teplejší oblečení, a miminko je v nich dobře zabalené ze všech stran. Peřinky v kočárku vypadají krásně, ale jde spíše víc o dekoraci, než praktického pomocníka. Navíc létě bude pod peřinkou dítěti horko a v zimě stejně musí být ještě v nějakém fusaku nebo zavinovačce, aby na něj od nikud netáhl studený vzduch.

Sportovní úpravu kočárku využijete nejdelší dobu. Dnešní kočárky trojkombinace mají vlastní polstrované upínácí pásy, což je bezpečnější, než dříve používané kšíry, které dávaly dítěti velkou svobodu pohybu. To se sice dětem líbí více, na druhou stranu mohlo docházet a docházelo často k převážení kočárku, když se v něm dítě stavělo, skákalo apod. Proto je lepší, když je dítě od malička naučené, že se v kočárku sedí nebo spí a nic jiného v něm dělat nelze. A k tomu jsou upínací pásy výborné.

Trojkombinace mívají také prostornější košíky pod kočárkem, které oceníte při nákupech. A chybět by neměla ani možnost stopnout pohyb koleček, což v popisu parametrů najdete jako aretaci koleček. U běžného ježdění je protáčení předních koleček spíš na obtíž.

Sportovní golfové kočárky pro větší děti

Když je dítě už větší a často vyrážíte na delší výlety, využijete ještě další typ kočárku – golfový kočárek. Moderní „golfáče“ jsou prostorné, příjemně se v nich dětem sedí, nechybí polstrované pásy, prostorné tašky pod kočárkem na uložení menších zavazadel a věcí… V zimě využijete nánožník. Když chodíme, teplé obutí nám i v zimě stačí, ale dítě v kočárku sedí, bude mu chladněji a musíme s tím počítat už při pořizování veškerého vybavení. Pokud má golfový kočárek nánožník, většinou už není potřeba deka. Pouze na horách nebo při „třeskutých“ mrazech je třeba ještě další zateplení. Mluvíme tu už o větších dětech, kde je předpoklad, že jsou v zimě oblečené do zateplených kalhot, zimních bund, bot s kožíškem apod.

V obou případech se ujistěte, že ke kočárkům dostanete i pláštěnku. Taková pláštěnka na kočárek pak perfektně pasuje a schová před deštěm jak dítě, tak kočárek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *