Nádherná robustní keramika ze Španělska

Na natáčení videí o zdravých smoothie, šťávách a džusech nám dorazil balík s keramikou v dekoru PECES COLORES z e-shopu https://spanelska-keramika.cz/. Video z rozbalování najdete níže v článku. O keramický servírovací talíř z tohoto e-shopu v jiném dekoru si můžete zahrát zde v soutěži.  A jak se nám keramika líbí?

Dekor jsme si vybrali z celé nabídky e-shopu a přát jsme si mohli v rámci domluvené spolupráce i konrétní misky a mísy, které nejčastěji využijeme. Keramika v dekoru PECES COLORES působí hravě a optimisticky a přitom je design keramiky decentní, takže na něm pěkně vynikne uložené ovoce a zelenina, jak je vidět na fotografiích i rozbalovacím videu. Takže perfektní, dekor jsme zvolili ideální 🙂

Při rozbalování ve videu Filípek komentuje váhu větších kusů keramiky. Je to tak. Keramika je celkově robustnější, než potkáte běžně v obchodech, je těžší. Osobně dávám takovému typu keramického nádobí přednost, je odolnější, více vydrží. Keramika je ručně vyráběná a malovaná přímo ve Španělsku. Poznáte to na malbách i provedení. Mohou se vyskytnout drobné nerovnosti, u maleb jsou krásně vidět u rybiček tahy asi štětcem. Drobné malůvky jsou plastické. Dvě „stejné“ malé misky jsou každá úplně jiná – především tedy barvičkami rybiček a jinak poskládanými malůvkami. Celkově všechny ty drobnosti umocňují dojem jedinečnosti ruční výroby.

Zvolený design působé celkově hravě a stylově. Určitě bych ho nenazvala dětským. Blankytná modrá, použitá na okraje velkých kusů keramiky a vnitřky malých misek, je velmi příjemná, evokuje pohodu, moře, pláž… a rybky tomu přidávají atmosféru. Malé misky jsou větší, než jsem čekala podle fotografií, což mě potěšilo. Na ranní snídaně s cornflakes a mlékem jsou „malé“ misky přímo dokonalé.

Keramika byla v e-shopu i velmi pečlivě zabalená v bublinkové folii a ještě proložená zmačkaným papírem. Jak se uvádí na stránkách e-shopu, i na papírovém štítku u došlé keramiky, můžete vše dávat do myčky i mikrovlnné trouby. Výrobky i malba jsou odolné.

1 komentář u „Nádherná robustní keramika ze Španělska“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *