Postele

Pořádný spánek je základem pro správné vykročení do nového pracovního dne a celkově pro udržení dobrého zdravotního stavu. Postel je Vašim královstvím, kde se potřebujete cítit pohodlně a vaše tělo si dobře odpočine.

Druhy postelí
Je rozdíl vybavit ložnici, pokoj pro hosty nebo dětský pokoj. Každý druh postele má jiné uplatnění a také kvalitu. Například do dětského pokoje je vhodná válenda, dětská postel s barevnými motivy menších rozměrů, nebo pokud máte více dětí, ušetříte jistě prostor postelí poschoďovou. Naopak do ložnice nebo pokoje pro hosty je vhodná velká dvoulůžková postel doplněná kvalitním roštem a matracemi pro zdravý spánek. Máte-li nedostatek prostoru, efektivním řešením jsou výklopné postele.

Rozměr postele
Již jste si vybrali typ postele a nyní si musíte zvolit, jakou velikost by měla postel mít. Někomu bohatě postačí malá postel, ale pro Váš komfort je zcela nepochybně lepší mít prostor navíc. Obvyklé šířky postele bývají:
80, 90 a 120 cm – jednolůžkové
140, 160 a 180 cm – dvoulůžkové – jedná se o nejčastěji vyráběné postele
200 cm a víc – méně obvyklé šířky postelí – většinou se vyrábějí na zakázku

Nosnost postele
Obvyklá nosnost u jednolůžkových i dvoulůžkových postelí bývá 90-120 kg. Pokud hledáte postel s vyšší nosností, jsou vhodné postele z masivu, u kterých ovšem počítejte s vyšší pořizovací cenou.

Materiály
Pokud jste již zvolili ideální rozměr pro Vaši postel, potřebujete si ještě vybrat vhodný materiál, ze kterého je postel vyrobena. Každý materiál má své pro a proti a je také vhodné posoudit, v jakém prostředí bude postel umístěna.

Postele jsou nejčastěji:
Dřevěné – dražší varianty jsou z masivu, obvykle jsou však z laminované dřevotřísky
Kovové – odolné a pevné – bývají také často v kombinaci se dřevem
Čalouněné – kostra je většinou ze dřeva či kovu, čalounění z látky nebo ekokůže

Rošty a matrace
Pokud si pořizujete postel, nepochybně ji potřebujete doplnit také roštem a matracemi. Někdy bývá rošt součástí postele, ale zpravidla se stejně jako matrace musí dokoupit zvlášť. Na trhu je nepřeberné množství různých provedení a je pouze na Vás, jaký rošt a matraci k posteli přikoupíte a kolik do těchto komponentů hodláte investovat.

Chcete-li si svou ložnici nebo dětský pokoj dovybavit pohodlnou postelí, zkuste navštívit e-shop interion.cz, kde naleznete široký výběr postelí, ale také roštů a matrací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *