Proč nás bolí nohy

Bolest nohou může být způsobená špatnou obuví, vysokou zátěží nebo nemocí. Pokud jde o občasnou bolest nohou, můžete být relativně v klidu a zaměřit se na relaxační možnosti, ale pokud je bolest v nohách velká a častá, s návštěvou lékaře neotálejte. Některá onemocnění mohou být vážná. Například onemocnění srdce, které kromě bolesti a otékání nohou, provází obvykle i dušnost, arytmie a další příznaky. V článku si povíme o bolestech nohou, které si často působíme sami a zbytečně. A co s tím můžeme udělat. 

Nejčastějšími důvody ke zbytečným bolestem nohou je nesprávná obuv. Vysoké podpatky, úzké špičky, úzké boty, nebo špatné boty, pokud máte například vysoký nárt, plochá chodidla… Nohy se ve špatné obuvi nemohou pořádně prokrvovat, navíc si koledujete i o nějaké vážnější zdravotní potíže ve starším věku. Dlouhodobě stlačené prsty může potkat deformace v podobě kladívkových prstů a dalších forem. Deformace jsou velmi bolestivé a je lepší jim předejít, než je později léčit. Vybírejte boty krásné, ale praktické a pohodlné pro vaše chodidla. Pokud lodičky nebo jinak nevhodné boty musíte nosit, omezte je na dobu nezbytně nutnou a po zbytek času dopřejte chodidlům volnost v podobě pohodlné, širší obuvi.

Nezapomínejte na cvičení a relaxaci. Klidně si každý večer u televize nebo u počítače zacvičte. Stačí v sedě zvedat jednu nohu, pokaždé pár centimetrů, pak zase druhou nohu. Pro lepší prokrvení si pořiďte Adjustační ponožky. Ty mají speciální oddělovače prstů, které si postupně nastavujete tak, aby vám to bylo příjemné a prsty měly dost prostoru a mohly se pořádně prokrvit. Adjustační ponožky pomáhají právě třeba i s deformacemi prstů, kdy je drží v lepší poloze a můžete deformace zvrátit.

Nohy vás můžou bolet i při náhlé vyšší zátěži nebo změně zátěže. Například rychle přiberete, nebo naopak zhubnete. Najednou mnohem víc cvičíte. Mohou chybět i některé vitamíny, nejznámnější je hořčík, kdy jeho nedostatek způsobuje křeče nohou ve spánku i mimo něj. Hořčík najdete v banánech, kromě jiného.

Pokud v práci hodiny stojíte nebo chodíte, pak je každovečerní bolest nohou smutnou realitou a můžete jen změnit povolání nebo přidat na relaxaci po práci. Kromě cvičení a Adjustačních ponožek to můžou být masáže, zábaly a další podobné pečující aktivity.

Reklamní článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *