Recenze – bavlněná trika značky Adler

Pořídit oblečení pro tři syny není levná záležitost. Kromě toho, že stále rostou, je velkým problémem i kvalita oblečení, která je v Česku dost špatná. Navíc tři různá trička v jedné velikosti třeba M, z jednoho e-shopu, můžou být každé jinak veliké a rozdíly jsou i dvouvelikostní. Nedávno jsem vyzkoušela bavlněná trička značky Adler. Cena za jednobarevná trika ze 100% bavlny byla 66,- Kč za velikost 104cm a 116 Kč za pánská trika.

Cena tedy velmi dobrá. Tričko značky Adler nosí jeden ze synů už pár měsíců. Tehdy jsem ho dostala z obchodu s tričky z potiskem a s kvalitou jsem velmi spokojená. Oblíbená trička peru 2x týdně. A u tohoto ani po několika měsících nošení a mnoha vypráních není kvalita horší, nežmolkovatí, potisk je stále jako nový. Za poslední rok jde rozhodně o jedno z nejkvalitnějších triček a oblečení vůbec, co nám prošlo šatníky. Nicméně jeho cena byla s potiskem kolem 400 Kč, což by nevadilo, ale byl to jediný potisk, který mě tam v e-shopu zaujal a prakticky tři slova, takže tričko jako celek nic extra a další nákup v onom shopu nás nelákal. Vyzkoušeli jsme i další shopy s tričky s potisky. Třeba trička značky Fruit Of The Loom s potiskem vztahujícím se k oblíbeným youtuberům syna. Potisk vzbudil ohlas u syna a kamarádů, tričko u mě naprosto propadlo. Už po vybalení bylo na dotek jisté, že je to materiál odpad. Po prvním vypráním se objevily žmolky. Navíc střih trička bez nápadu, prostě čtverec. Cena byla také kolem 500,- Kč. Potisk je kvalitní, ale tričko je nenositelné do společnosti už po pár vypráních. Tipuji, že e-shop nakupuje nejlevnější trička této známé značky patrně ve II. jakosti. Psala jsem jim o své zkušenosti, z odpovědi bylo jasné, že je jim to jedno. Takže za další trička z onoho obchodu odmítám vyhazovat peníze.

Synové i já máme raději trička designově propracovanější, ale občas jsou jednobarevná vhodnější, třeba starší syn je rád nosí pod košili. Vzhledem k ceně jednobarevných bavlněných trik z obchodu Sanvic.cz jsem vzala tričko pro každého – nejmenšího syna i dva starší, že je otestujeme. Na výběr jsou v obchodě trika I. i II. jakosti. Vzhledem k tomu, že trička I. jakosti vyjdou pro nejmenšího asi na 60,- Kč za jedno a pro starší kolem stovky, to už jde o pánská trika, brala jsem jen I. jakost. Chtěla jsem později vyzkoušet i druhou jakost, ale po otestování jsem si říkala, že je to zbytečné. Trička Adler v I. jakosti jsou za výbornou cenu, ve výborné kvalitě a ušetří mi spoustu peněz za oblečení pro syny i tak.


Už při vybalování bylo jasné, že budu nejspíš spokojená. Látka pevná, hustá, hladká. Zkrátka kvalitně zpracovaná bavlna. Střih je vcelku obyčejný a rozhodně bych i v budoucnu volila delší variantu triček. Ale pro běžné nošení jsou plně dostačující. Při praní výrazně barvilo jen tyrkysové tričko pro nejmenšího syna. Ale ještě se mi nestalo, aby cokoli v tyrkysové barvě nepouštělo barvu. Tričko černé pouštělo barvu trochu a nejvíce jsem v tomto směru byla spokojená s tmavomodrým trikem, které nebarvilo vůbec. I po několika vypráních nejsou na tričkách vidět žádné žmolky. Trička jsou kvalitně ušitá. Nemám jim co vytknout. Internetový obchod Sanvic.cz zajišťuje i potisky třeba pro pracoviště, školy, kluby, takže tato trička můžu doporučit i pro takové využití, kdy vydrží dlouho a stojí poměrně málo.

Koupila jsem a testovala konkrétně tato trika:
Tričko dětské Basic v tyrkysové barvě
Tričko pánské Heavy V-neck 200 v černé a tmavomodré barvě

Velikosti odpovídaly mým představám. Koupila jsem každému o číslo větší triko, než normálně (v průměru) nosí a mají je trochu volnější, takže vyhovují. Samozřejmě pod košili je lepší velikost přesně na míru, aby bylo spíše obtažené.

Autorka článku: Eva Králová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *