Recenze: Locherber Milano Přírodní vonná svíčka ve skle DOKKI COTTON

Ať jsem přivoněla k jakémukoli výrobku od Locherber Milano, všechny vůně byly nádherné a příjemné. Což se mi nestalo ještě u žádné kosmetiky, parfémů… jedné značky, že by mi vonělo absolutně vše. Hned na úvod nadšeně prohlašuji, že pokud hledáte pro sebe nebo i pro jiné nádherný dárek do domácnosti, co nezklame a stojí za každou vynaloženou korunu, tak svíčky i difuzéry, které najdete v e-shopu Bellitia.cz od značky Locherber Milano, jsou skvostné na pohled, perfektně zpracované, nádherně vonící… Jsem naprosto nepokrytě nadšená a víc jak týden hledám slova, jakými celé testování a výrobky popsat, aby alespoň trochu přiblížily mou zkušenost. A to se mi tedy také ještě nestalo 🙂

Jako první jsme testovala Locherber Milano Přírodní vonnou svíčku ve skle DOKKI COTTON s normálním knotem. Testování difuzéru rozepíši příště, ale protože je už mám také vyzkoušené, budu dnes mírně srovnávat oba produkty. Svíčky dorazí vždy v krásné krabičce, kvalitně zabalené, jak je na fotografiích vidět. Svíčka je ve skle, buď v čirém nebo tmavém. Je zabalená ještě v dalším dárkovém papíru. Vypadá luxusně, stejně tak i voní. Je to velmi příjmená vůně, nevtíravá a přestože vidím ve složení například bergamot, ylang ylang, jasmín, vanilku, cedrové dřevo, ani jedno z toho nedokážu ve vůni výrazněji rozeznat. A to i přesto, že při testování například luxusních arabských parfémů, které míchají mistři parfuméři bylo možné jednotlivé esence vůně zachytit. Samozřejmě ne všechny. Ale tady je kompozice esencí tak mistrně sladěná, že celek působí svěže, příjemně, vkusně, lahodně… Stále hledám vhodná popisná slova.

Svíčka vydává intenzívnější vůni, oproti difuzérům. Rychleji místnost provoní, doslova pár minut (tak tři minuty) od zapálení. Využívám ji například když chci rychleji provonět byt, třeba po vaření, nebo když mám náladu na intenzívnější vůni. Hořící svíčky musí být pod dohledem, takže i z toho důvodu je vhodná na nárazové využití. Hoří pomalu, vydrží na dlouho. Knot šel hned napoprvé zapálit naprosto snadno, což není u svíček obecně pravidlem. Na použitém knotu a vosku záleží. Také se nestává, že by najednou hořel větší plamen, svíčka čoudila apod. Žádné nepříjemné vlastnosti svíčka nemá. Po sfouknutí samozřejmě chvíli dýmá, ale voní stejně příjemně, jako když hoří, takže jde jen o trošku intenzivnější vůni na závěr.

O produktech vím už celkem dlouho a vícekrát jsem zvažovala, že si je pořídím, ale měla jsem strach, že si koupím svíčku za 500 Kč a nebude mi vonět nebo nás bude z vůně bolet hlava (je to tu u nás samý alergik), co pak s ní? Toho už se teď neobávám vůbec. Naopak se těším, že si pořídím postupně další vůně a jsem velmi zvědavá, jaké budou kompozice esencí. U vonných svíček můžete vybírat z gramáže 90g a 210g, takže pokud máte rádi provoněný byt podle nálady, tak můžete zkusit nejdřív menší gramáž. V rámci soutěží mi tu zavoněly na chvíli letošní nové vůně Klínto a Venetiae, obě byly čarovné, magické, půvabné…  Tak ty určitě chci pořídit i v nějaké variantě difuzérů nebo svíček. Nebo i varianty vonných kartiček a sáčků na pověšení do skříní, šuplíků, do auta jsou výborné. Provoní prádlo kouzelnou vůní, která ale narozdíl od některých „parfémů“ nebude nikoho třeba v MHD obtěžovat. Naopak povzbudí smysly, příjemně naladí vás i okolostojící při ranní cestě do práce.

K dispozici jsou od této značky i parfémy a to mě láká velice, protože roky hledám parfém, který mě okouzlí a když se mi podaří nějaký najít, příští rok už není v nabídce firem. Běžně při testování mi i z luxusních značek parfémů zavoní jeden z deseti opravdu tak, že mě vůně „chytne“. Tady u značky Locherber Milano mi takto zavonělo víc jak deset vůní, které mi prošly rukama v podobě svíček, difuzérů a další kosmetiky.

Autorka recenze: Eva Králová

1 komentář u „Recenze: Locherber Milano Přírodní vonná svíčka ve skle DOKKI COTTON“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *