Recenze výukové hry Dopravní výchova pro předškoláky Lišácké učení

Stolní hru Dopravní výchova pro předškoláky Lišácké učení jsme si užili 🙂 Úplně nejvíc oceňuji odolný materiál, ze kterého je vyrobená. Protože, jak uvidíte na videu, kartičky padaly a padaly (ze stolu dolů), ale pořád vypadají jako nové. Tvrdý materiál kartiček na pexeso je pro malé děti nejlepší. Stejně tak figurka auta ze dřeva je prostě stokrát příjemnější, než plastové.

Hra Dopravní výchova pro předškoláky Lišácké učení se hraje dvěma způsoby. Buď jako klasické pexeso. Po rozbalení kartičky vyloupete, nemusíte je stříhat – další velké plus hry. O hru, kterou jsme už vybalili a zahráli si s ní, budeme hrát toto pondělí na živém streamu na Youtube http://radytipynavody.cz/stream-soutez-25-3-o-5-vyher/. Výherce si neužije to vyloupávání kartiček, ale tak samotné hraní je ještě lepší 🙂 Kartičky na pexeso jsou z tvrdého kartonu. Lépe se zvedají, dobře se s nimi manipuluje, jsou odolné. Každá dvojice pexesa se skládá z velkého obrázku dopravní značky a z obrázku, kde je značka použitá v určité situaci. Což je skvělý nápad. Daleko lépe to dětem, ale i starším, vysvětlí funkci konkrétní dopravní značky. Kartiček je tam 48, takže 24 dvojic. Pokud hrajete s malým dítětem, jako my na videu se 4 letým, tak doporučuji na pexeso použít zpočátku méně karet. Hledat nesourodé dvojice je pro prcky těžší a dlouhá hra je nebude moc bavit. Na videu si zahráli stolní hru i pexeso kluci 4, 14 a 17 let. Každý se něco přiučil 🙂 Video najdete zde https://www.youtube.com/watch?v=rl2rD57LnQY.

Druhá verze hry je s hrací deskou, figurkou, kostkou a vybranými kartičkami s velkými obrázky značek. Kartiček se značkami použijete na tuto deskovou hru podle potřeby. Když budete hrát 2, tak třeba jen 10, když vás bude víc, můžete využít všech 24 kartiček. Pravidla jsme nevyužili doslovně. Tady trošku vysvětlení v návodu nebylo úplně polopatické, takže třeba u funkce kostky Around si nejsem jistá, jestli jsme pravidlo pochopili správně. Na kostce jsou funkce Back, kdy se máte otočit nazpět a jet až k nějaké značce. A Around znamenalo otoč se celý a házej ještě jednou. Otoč se celý, co to znamená? Celý dokola, nebo celý dozadu? A pokud celý dokola, tak snad není třeba hýbat s figurkou…? 🙂 Třeba nám někdo napíšete, jak to máme chápat správně. V každém případě stolní hra bavila nejmenšího hráče o něco málo víc, než pexeso. Ale obě verze her se všem třem klukům různého věku líbily hodně. Vzhledem k tomu, že jde o výukovou hru, je to super. Starší synové probírali někdy v 10 letech pravidla silničního provozu na základní škole, ale hra je spoustu věcí přiučila. A s nejmenším, když teď jedeme autobusem po městě, tak se mě ptá na značky, říká, která co znamená… Hra mu otevřela úplně nové obzory a věci, které dřív nevnímal. Třeba to, že ty značky u silnice mají svůj význam a vztah k tomu, co se děje na chodnících a silnicích. Výrobcem hry je Dinotoys.cz. Velmi oceňuji nápad a hlavně zpracování a použitý materiál. A e-shopu Hrackovna.cz děkujeme za super spolupráci a možnost hračky a hry recenzovat. Už tu na nás čeká další krabice se 4 novými hračkami a hrami a jsou to samé lahůdky 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *