Snubní prsteny z chirurgické oceli

Snubní prsteny z chirurgické oceli? Jistě, cenově jsou „za hubičku“, materiál je mnohem odolnější, něž zlato, alergikům nepůsobí žádné zdravotní trable a vizáží jsou srovnatelné s bílým zlatem. Vyrýt si do nich data svatby a jména partnera můžete stejně, jako do zlatých prstenů. I třeba kvůli práci, nebo aktivnímu životu, jsou šperky z chirurgické oceli praktičtější než ze zlata. A možnosti výběru? Ocelových snubních prstenů je mnoho a každý si najde svůj ideál.

V nabídce e-shopu Sperkyleclay.cz můžete vybírat z téměř 200 krásných párů snubních prstenů z chirurgické oceli. Na přání vám v e-shopu na prsteny vyryjí datum svatby a jméno partnera, případně něco jiného, co se vejde. Cenově se prsteny (oba snubní prsteny dohromady) pohybují od 400,- Kč bez rytí – ano, cena je správná, nespletli jsme se :). Nejdražší snubní prsteny z nabídky stojí něco přes 6 tisíc korun. V tomto případě má dámský prsten vsazené 3 brilianty, tedy broušené diamanty.  Vidíte je na fotografii níže. Velikosti je dobré vyzkoušet předem v některém blízkém klenotnictví. Pokud si objednáte prsteny s rytím, není je možné později velikostně upravovat.

Snubní prsteny nejsou jen ve stříbrné barvě, ale mnohé jsou kombinací stříbrné, žluté nebo růžové oceli, případně barevného rhodia. Kromě briliantů na nejdražších variantách, jsou  některé prsteny osázené zirkony. Vznikají tak nádherné designové šperky, které mají dlouhou životnost. Kromě klasického kulatého tvaru najdete v nabídce například i snubní prsteny ve tvaru vlnky. Stejně tak i povrchová úprava se různí. Chirurgická ocel může být zlacená nebo potažená rhodiem.

Ocel sama o sobě je velmi tvrdá. Tvrdost je 5,5-6,3 podle Mohsovy stupnice. Tvrdost zlata je 2,5 a diamantů 10. Ocel je navíc pro muže často přijatelnější materiál, než zlato. Tvrdá ocel je prostě mužnější. A kromě toho je ocel oproti drahým kovům zlatu, stříbru, platině také ekologičtější. Při výrobě oceli a ocelových šperků vzniká daleko méně odpadu, než u těžby a zpracování drahých kovů. Ocel se také snáz recykluje. Které snubní prsteny z chirugické oceli se vám líbí nejvíce?

Reklamní článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *