Užijte si výlet na hrad Karlštejn a do okolí

Monumentální hrad Karlštejn se svou královskou historií je velkým turistickým lákadlem. Navíc je posazen v chráněné krajinné oblasti Český kras. Výlet na hrad tak můžete spojit i s dalšími turistickými cíli, procházkami po okolní nádherné krajině…

Mnoho turistů plánuje výlet do těchto končin na více dní, obvykle na víkendy. V těchto případech se pak hodí i tipy na ubytování u Karlštejna. Velmi romantické a krásné bydlení si užijete přímo v hotelu u Karlštejna. V romantickém hotelu s restaurací se ubytovávají nejen výletníci, ale také hosté svateb a jiných oslav, pro které je tento hotel ideálním místem s krásnými sceneriemi pro nádherné svatební fotografie.

Hrad Karlštejn láká především svou historií. Kdo by nechtěl vidět místo, které se stalo osobním hradem krále a císaře Karla IV. Bezesporu našeho nejslavnějšího a nejznámějšího panovníka. Každoročně na hrad zavítá přes 200.000 turistů. Karlštejn je jeden z hradů, které mají díky vysokému zájmu otevřeno po celý rok.

Podobně přitažlivé a lákavé je i okolí Karlštejna. Například blízké podhradí, kam se z hradu dostanete za pár minut. Pro posezení a rychlé pohoštění zde najdete pár pěkných malebných hospůdek a restaurací. Samozřejmě i poměrně dost obchůdků s nejrůznějšími suvenýry.

Díky velké oblíbenosti hradu a nádherné přírodě si můžete vychutnat i další úchvatné a zajímavé aktivity u Karlštejna. Například velký lom Amerika, což je překrásné místo, stvořené přímo přírodou. Vynechat byste neměli ani Koněpruské jeskyně, které vás zavedou do hlubokých kaňonů a jeskyní a jsou dech beroucím a nezapomenutelným zážitkem, plným rozporuplných emocí. Od nadšení, po úzkost z velké hloubky apod. V nedalekém Berouně se zajděte podívat do Medvědária. Pro rodiny s dětmi i bez dětí je to zajímavá podívaná. Jde o medvědí bratry z večerníčků, které natáčel Václav Chaloupek a kteří už dávno vyrostli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *